ISTANBUL cultural and sportive capital of EUROPA

اکثر مراکز ترمال (کاپلیجاهای) ترکیه در نواحی بین آنکارا  تا بورسا و از بورسا تا اگه جنوبی و ازمیر نیز در آنادولوی مرکزی و جنوب شرقی گسترده شده است. ولی موضوع وبلاگ من این نواحی رو شامل نمیشه اما در سالهای اخیر سرمایه گذاریهای میلیاردی داخلی و خارجی روی آبهای معدنی و مراکز ترمال بدروم ، موغلا و ازمیر می شود. یکی از اسپانسورهای دومین دوره اسکول تابستانی توریزم اروپا در ازمیر هتل بالچووا بود خواستم لینکی از این هتل گذاشته باشم. این هتل جزء هتلهای سوپرلوکس نوع خود یعنی هتلهای کاپلیجا یا همان ترمال است.

منطقه تاریخی و توریستی سلجوق ، چشمه و مرکز ازمیر شامل قناق ، کارشی یاکا برنوا بالچووا و نارلی دره


هتل ترمال بالچوا balçova یکی از هتلهای ترمال ناحیه بالچووای ازمیر است ، شهر کوچک بالچووا که به ناحیه مرکز ازمیر و و مناطقی مثل کوش آداسی و ناحیه سلجوق و افس و خانه حضرت مریم هم نزدیک به حساب می آید و در نزدیکی کوه دده داغی بوده مراکز خرید و فروش خوبی هم دارد و موزه دریایی انجیرآلتی نیز در این ناحیه واقع شده است . این هتل شامل

یک مرکز مراقبتی و تشخیص و درمان بیماری هایی مثل آرتریت روماتوئید ،آرتریت پیسوراتیک ، اسپوندیلیت آنکولیزان و... می باشد و یک هتل ترمال سلامتی با تمام امکانات تفریحی از آکواپارک تا... تا سال 2003 بیشتر مسافران این هتل را ترکیه ایها ، نروژیها و دانمارکیها تشکیل می دادند اما در سالهای اخیر تعداد کشورها خیلی بشتر شده است. البته هتلهای ترمال زیادی در منطقه اگه ترکیه وجود دارد البته شاید مثل این هتل مراکز تشخیصی درمانی نداشته باشند.

نقشه ترکیه نقشه مراکز آبهای شفابخش (کاپلیجا یا ترمال) ترکیه البته من یکی از شهرهای بورسا آنکارا بلو ازمیر دنیزلی آیدین چاناق قاله یالوا آنتالیا بالیک اسیر و نئوشهیر رو پیشنهاد میکنم البته اگه شهرهای دنیزلی رو انتخاب کنید به پاموک کاله هم میتونید برید .

برای دیدن نقشه بزرگتر ترکیه و نقشه استانهای آنکارا بورسا بلو و نیز نقشه استانهای ازمیر آیدین موغلا دنیزلی و آنکارا

در آفیون قاراحصار اگه 16! در بورسای مارمارا !16 در چاناق قاله اگه 12 ! در بالیک اسیر مارمارا 10! در آنکارا 14 ! در ازمیر اگه 8 ! در دنیزلی اگه 10 ! در کوتاهیای اگه 6! در آیدین اگه 6! در نئوشهیر (کاپادوکیا) !7 در یالوای مارمارا !8  و...مرکز آبهای گرم و ترمال (کاپلیجا) وجود دارد که در این مناطق هتلهای با کیفیت عالی و ارزان قیمت 5 ستاره نیز به وفور یافت می شود. با اینکه شهرهای کمتر از 5 کاپلیجا رو ننوشتم اما بگم آنتالیا 2 و موغلا 1 استانبول 3 و بلو 4 مرکز کاپلیجا دارند البته اینها فقط مراکزی هستند که در پرتال کاپلیجاهای ترکیه نوشته شده است.

ضمنا بهترین هتل اسپا و سلامتی جهان در سال 2010-2011 هتلی از ساکاریا (آداپازاری) و شهرستان (ائلچه) ی در نزدیکی خلیج ازمیت و فاصله 1.5 ساعت با استانبول شده بود.


 

 مرکز ترمال (کاپلیجا) و تفریحی و کنفرانس ایهلاس آرموتلو _در استان کوچک یالوا نزدیک استانبول و بورسا

یالوا ترکیه مرکز ترمال (کاپلیجا) و تفریحی(ائیلنجه) و سلامتی(ساغلیق) - این هتل جزء هتلهای کاپلیجای دهکده توریستی است و جزء هتلهای لوکس یا سوپرلوکس نیست اما جزء هتلهای طبقه متوسط(اورتاسینیف) نیز نیست.

 

مسیر دریایی به استانبول ، بورسا ،تکیرداغ ،کوجاائلی و....

 

هتل لوکس ترمالیوم یالوا نزدیک بورسا و استانبول

 

هتل ترمال شراتن چشمه ازمیر اگه جنوبی ترکیه از دسته هتلهای رزورت

هتل 4 ستاره  ترمال ایلیجا(ılıca) نه ایلیجا(ilica) در چشمه ازمیر_چون iliq در زبان ما یعنی ولرم اما ایلیق یعنی مغز استخوان یا همان بن مرو(BM)

ناحیه چشمه ازمیر هتل ترمال ایلیجا


هتل ترمال کایا ازمیر هتل دسته سوپرلوکس در ناحیه نارلی دره ازمیر

چشمه ازمیر هتل رزورت و ترمال آلتین یونوس چشمه ازمیر البته این هتل در پرتال ترمال ترکیه نبود!

هتل ترمال نیچر_مدی دوغال تداوی (درمان طبیعی) از دسته آپارتمانی- کوش آداسی آیدین 

هتل ترمال نیچر_مدی دوغال تداوی

هتل اسلامی کاپریس گلد پالاث منطقه توریستی دیدیم آیدین بیشتر مسافرین عرب و محافظه کار

در منطقه دیدیم البته 2 یا 3 هتل اسلامی از نوع ترمال وجود داره البته همشون مثل عکس بالا نیستند حتی غیرمحجبه و محجبه های ترکیه و اندونزی که تفکر حجابشون به کلی با ایران متفاوت است نیز کشورهای همسایه در این هتلها میان اما خوب توریستهای عرب هم به این شکل میان!

هتل 4 ستاره پام دنیزلی البته شگفتی طبیعت و منبع درمان پاموک کاله هم در دنیزلی است

هتل زیبایی و اسپا و ترمال پیرل (pırıl نه piril) چشمه ازمیر کلاس 5 ستاره قیمتها هم خیلی مناسبه در چشمه

هتل زیبایی و اسپا و ترمال پیرل

هیرا پلیس از دسته هتلهای با مدرک خصوصی _ دنیزلی

هتل ترمال تری پلیس 4 ستاره دنیزلی

هتل ترمال تری پلیس 4 ستاره دنیزلی

هتل هیراکلس ناحیه پاموک کاله دنیزلی از دسته هتلهای با مدرک خصوصی

هتل 5 ستاره ترمال اروچ اغلو _ استان آفیون قاراحصار_مثل اکثر هتلها دارای اتاق های شیک و لوکس مخصوص افراد معلول یعنی امکانات مورد نیازشون

اتاقهای استاندارد اروچ اغلو هتل

هتل دلوکس ترمال اقبال _ آفیون از استان آفیون قاراحصار ترکیه

هتل 5 ستاره اسپا و ترمال کلوسایی(colossae) - پاموک کاله دنیزلی

هتل 5 ستاره اسپا و ترمال کلوسایی

هتل چاغ هایمه سلطان از کلاس آپارتمانی_ آنکارا ناحیه هایمانا 70 ک.م به مرکز آنکارا

هتل چاغ هایمه سلطان از کلاس آپارتمانی_ آنکارا ناحیه هایمانا 70 ک.م به مرکز آنکارا

هتل آسیا از دسته هتلهای ترمال اسلامی در قیزیلجاحامام آنکارا _ کلا قیزیلجاحامام هتلهای ترمال زیادی داره اونم از نوع رزورت ، دهکده تعطیل ، آپارتمانی ، خصوصی و 1 یا 2 هتل از دسته اسلامی. ضمنا این هتل مثل اون هتلهای دنیزلی که عربها رو دیدید نیست یهتل برای همه سرویس میده و محدودیتی نداره فقط اسمش اسلامی است یعنی برای خانواده های محافظه کار سالنهای استخر و ترمال خصوصی هم داره وگرنه محدودیت بی محدودیت!

هتل هایمانا رزورت _ آنکارا هایمانا

هتل هایمانا رزورت _ آنکارا هایمانا

هتل ترمال آکاسیا از نوع دعکده تعطیل آنکارا قیزیلجاحمام

هتل ترمال 4 ستاره آرماس بیچ در محله ینی و بلوار مصطفی کمال آتاترک


سعی خواهم کرد در پستهای آینده مطالب بیشتری راجع به این هتلها بنویسم حتی لینک بدم تا همه هتلها رو یکجا ببینید اما اون دوستانی که ترکی رو با الفبای لاتین نمیتونن بخونن اسم هتلها رو بردارن و به انگلیسی سرچ کنن تا به سایت هتل برن! چون پرتال فقظ به ترکی اونم طبیعتا به الفبای لاتین است. اگه سوالی داشتید در قسمت نظرات بنویسید

علاوه بر تاثرات درمانی مشترک از آبهای شفابخش ، این مراکز ترمال با توجه به بیماریها و ناراحتیهای جسمی نیز دسته بندی دارن .


+     توسط M.E  |