ISTANBUL cultural and sportive capital of EUROPA

پلاژهای کیلیوس شهرستان ساری یئر - استانبول (Istanbul kiliyos)

شنهای طلایی پلاژهای ساحلی کیلیوس خارج از آبهای دارک  دریای کارادنیز است این مراکز رزورت از مرکز شهر استانبول 35 کیلومتر فاصله دارد و میزبان استانبولیها و توریستها در ماههای بهار و تابستان است .

در واقع در منطقه کیلیوس استانبول کمپ ها و رزورتهای ساحلی مثل پلاژ ساحلی سلار ، پلاژ ساحلی دالیا ، پلاژ ساحلی نان استپ ، پلاژ ساحلی اوزونیا و پلاژ بورج که متعلق به دانشگاه بغازایچی استانبول است و سالانه میزبان پرفرمانس دی.جی زنده و" تور جهانی کیت برد پرو" است وجود دارد .

اسطنبول بورج پلاژ کلوب کیلیوس

که  این کلوبها و سواحل کیلیوس تفریحاتی مثل ویند سیرفینگ ، ترکینگ ، سئسلینگ و والیبال ساحلی را فراهم میکنند و نیز بارها و رستورانهایی که خود کلوپها دارند. در منطقه مغازه های مشهوری هم وجود دارد همچنین کلوبهای شبانه


پلاژ کلوب ساحلی سلار (solar beach club)

کلوب ساحلی سلار در کیلیوس اسطنبول واقع شده مساحتی حدود 30 هزار م.م داشته و دارای پلاژی به درازای 1 کیلومتر به دریای سیاه (کارادنیز) میباشد . کلوب سلار یک بار در همان ساحل و چندین بار دیگر نیز دارد ، برای آنهایی هم که بچه دارند یک کلوب تفریحی بچه ها وجود دارد که محیط امنی را برای تفریح کودکان فراهم میکند. همچنین 4 منطقه با صندلی برای نشستن وجود دارد.این پلاژ جزء پلاژهای رایگان نیست هزینه ورود در روزهای هفته 25 یه ته له و در آخر هفته یعنی یک شنبه 40 لیره ترک است.یک سرویس بین کلوب سلار و بشیکتاش ، 4.لونت و میدان تقسیم اسطنبول وجود دارد. هزینه سرویس رفت و برگشت 15 لیره است. کیلیوس از مرکز شهر 35 کیلومتر فاصله دارد .عکسها رو خودم ساده گذاشتم دلیلش رو که حتما می دونید.

کلوب تیرماتا ویو مئیر بیچ(Tirmata Wave Mare Beach)

استانبول

درست سمت راست پلاژ سلار است ، پلاژ زیبایی که امکان تفریحاتی مثل جت-اسکی ، بانانا بوتینگ ،قایقهای پدالی ، والیبال ساحلی ، فوتبال ساحلی و... را فراهم میکند همچنین دارای رستوران و بار است با منوهایی مثل دونر استانبولی،همبرگر ، چیزبرگر، گوزلمه ،تست ساندویج ، فرنچ فریز، کومپیر ، وافیل و انواع کیکها و سالادها و انواع نوشیدنیهاهزینه ورود 15 لیره ترک در آخر هفته ها 25 لیره ترک است.

پلاژ ساحلی  دالیا

اسطنبول

اسطنبول کیلیوس

این پلاژ برای اینکه هوای مدیترانه ترکیه را به مناطق کارادنیز استانبول بیاورد ایجاد شد محیط سبز فراوان دارد و دارای فعالیتهایی مثل رستوراد، کافه ، بار ، محیطهایی برای خواندن کتاب و مجلات ، پارکینگ به ظرفیت 1000 اتوموبیل و...دارد.از مکانهای مناسب برای ورزشهای آبی مثل سیرفینگ ، کانئئینگ ، قایق پدالی و نیز ترکینگ است. رستوران محل پلاژ انواع غذاهای ترک و نوشیدنی ها را دارد نیز ماهی و غذاهای دریایی . هزینه ورود  آن 20 لیره ترک و آخر هفته 30 لیره ترک است هزینه شامل پارکینگ چتر سان بئد دوش و... است

کلوب و پلاژ نان استپ سواحل کیلیوس(NonStop Beach)

این کلوب با فعالیتهای تفریحی اش مشهور است . کلوب دارای رستوران کافه و بار است که کنسرت زنده نیز اجرا می گردد. ورزشهایی که کلوب پیشنهاد میکند تنیس ، والیبال و فوتبال نیز ورزشهای آبی مثل اسکی با جت ، کانوئینگ ، پدال آبی و بانانا بوتینگ .  این پلاژ و ساحل همیشه از 8 صبح تا 8 شب باز است بلیط ورودی در روزهای هفته 15 لیره ترک و در پایان هفته یعنی یکشنبه ها 25 لیره ترک اس


اوزنیا بیچ اند کمپینگ (Uzunya Beach and Restaurant)

پلاژ اوزونیای کیلیوس نیز دارای رستوران و بار است که همه سال باز است و غذاهای دریایی بخصوص ماهی نیز دارد.همچنین کافه و رستورانت با غذاهای ایسنک مثل تست و میت بول نیز وجود دارد . علاوه بر امکانات ورزشهای آبی پارینگ کاروان نیز دارد.هزینه ورود 15 لیره و آخر هفته 25 لیره است.

پلاژ کلوب فنرباغچه = بلو بیچ کلوب(True Blue Beach Club)

پلاژی که در سواحل دریای مرمره است نه کیلیوس .این پلاژ که طرفیت 200 نفر را دارد ، از پاپیولرترین پلاژها است که دارای حوض بزرگی نیز است ، این کلوب دارای رستوران و کافه نیز است که دارای کنسرت زنده نیز است  . رستورانها و کافه های آن کوزین مدیترانه و اتومان تورکیش است و حتی روزهای شنبه دارای بوفئت است. رستورانها همگی منظره دریا را داراست.  در روزهای جمعه و یک شنبه از ساعت 9-2 و سایر روزها از 9-4 باز است.هزینه ورود 30 لیره ترک و آخر هفته 40 لیره ترک است البته کلوب و حوض و چتر و سان بئد و...رایگان است یعنی به جز خوراک همه چیز رایگان است.

اسطنبول مارینای فنرباغچه - کالامیش کادی کوی

در این سمت مارینای زیبای کالامیش یکی از مارینایهای بخش آنادلوی اسطنبول نیز وجود دارد که منظره غروب آفتاب از این مارینا فوقالعاده است.

پلاژ رایگان جاده بستان نزدیک

پلاژ رایگان جاده بستان یکی از پلاژهای رایگان استانبول است  نزدیک خیابان معروف بغداد که فنرباغچه ایها هنگام قهرمانی در این جاده معروف جمع میشوند.این پلاژ میزبان محلیها در بخش آنادولو (آسیایی) اسطنبول است . این پلاژ دارای نجات غریق ، چتر و سان بئد ، کابین فروش ایسنک و نوشیدنی- البته نزدیک محل چند رستوران وجود دارد.از میدان تقسیم و کادی کوی اتوبوسها و دولموشها به این منطقه سرویس دارند.در محل مگا سوپرمارکت مشهور میگروس وجود دارد و نزدیک آن پارک دالیان که اون رو 200 متر به طرف دریا پیش بگیرید ساحل رو میبینید.

اگر یک هفته یا ده روز استانبول هستید کیلیوس رو پیشنهاد میکنم البته استانبول در شهرستان شیله هم پلاژ زیادی داره نزدیک انبوه جنگلهای شمال استانبول ، که بعدا می نویسم

کیلیوس روی نقشه استان استانبول- نقشه محلات استانبول 2008

ابعاد نقشه 6000*4000 ، برای اینکه در ابعاد کوچک ببینید این جمله را سرچ کنید:

Istanbul mahalle haritası

پلاژ بورج دانشگاه بغازایچی استانبول

و پلاژ بورج که متعلق به دانشگاه بغازایچی استانبول است و سالانه میزبان پرفرمانس دی.جی زنده و" تور جهانی کیت برد پرو" است دارای بیش از یک کیلومتر ساحل شنی است . ساحل بادی و وسیع آن این پلاژ را مساعد سیرفینگ ، سیرفینگ بادی ، والیبال ساحلی ، فوتبال ساحلی، کین بردینگ ، سئیلینگ و... میکند. اما این پلاژ برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه بغازایچی است یا خانواده هایی که حداقل یک نفرشان دانشجوی این دانشگاه بوده یا است .  دانشگاه بغازایچی از سوی وزارت علوم نیز به عنوان دانشگاههای درجه یک تاییدی ترکیه قبول میشود البته  17 دانشگاه ترکیه از طرف وزارت علوم به هنوان دانشگاههای درجه یک تاییدی قبول میشود حال آنکه نزدیک 10 دانشگاه آنکارا و استانبول بالاتر و برخی در حد دانشگاه تهران هستند البته با توجه به رشته های موجود.

+     توسط M.E  |