ISTANBUL cultural and sportive capital of EUROPA
فعاليت اولين و بزرگترين پارك آبي اروپا و تركيه

فعاليت اولين و بزرگترين پارك آبي اروپا و تركيه


كار ساخت اين پارك آبي كه در بخش" تورك لر" آلانيا

از متروپول آنتاليا از ناحيه آق دنيز  ميباشد از دو سال گذشته

آغاز شد.

فاز اول آن سال 2009 تمام شده بود اما امسال كل پارك دريايي افتتاح شد.

اولين پارك آبي تركيه و اروپا كه به لحاظ بزرگي در دنيا رتبه سوم و در اروپا رتبه اول را داراست فصل جديد فعاليت خود را آغاز كرد. سيآلانيا در زميني به وسعت ٥٤ هزار متر مربع ساخته شده است و در آن ۱٥ استخر بزرگ با ۳۰ هزار مترمربع مساحت وجود دارد. يكي از استخرها را در شكل ميبينيد.

۱۱ دلفين، ۳ فك و ٤ كوسه در حوضهاي اين پارك آبي به چشم مي خورند. علاوه بر اين، صدها ماهي نيز در حوض آكواريوم بزرگ اين مجموعه وجود دارند. روزانه 2 سئانس نمايش دلفين و فوك وجود دارد.

همچنين در اين پارك به درمان

كودكان اوتيستيك توسط چهار دلفين

 چهار تراپيست و چهار مربي پرداخته ميشود.اين دوره درماني 10 روز وروزانه سئانسي به مدت نيم ساعت.در اين روش درماني كودكان پس از مدتي شنا با دلفينها انرژي ثبت گرفته و اين انرژي جوانب ناخوشايند بيماري را به حداقل ميرساند.

از قسمتهاي ديگر اين پارك دريايي زيبا كه تماشاگر زيادي دارد حوض مربوط به كوسه ماهي ها و ماهيهاي مانتا ميباشد.

حوض مربوط به رسيفها نيز از ماهي هاي رنگارنگ آورده شده از مصر و ساير كشورهاي مديترانه وآنمونها وجود دارند.

افراد در اين حوضها ميتوانند شنا هم بكنند. بليط اين پارك دريايي بصورت همه چيز داخل بوده و خوردو خوراك رايگان است. سال قبل صدها نفر از ساير كشورهاي اروپايي براي تراپي كودكانشان از اين پارك ديدن كردند. اين پارك زمستانها نيز باز است.

براي ساخت اين مجموعه آبي 15 ميليون يورو هزينه مي شود و تنها دو نمونه از اين پارك آبي در آمريكا و يك نمونه آن در ژاپن وجود دارد.

اين پارك آبي منحصر به فرد، نظيري در اروپا  ندارد. پارك آبي با آنچه به عنوان مركز نمايش پستانداران دريايي شناخته ميشود و بزرگترين آن در اروپا در گلدن هورن استانبول است متفاوت است.

بر اساس مطالعات پزشكي، دلفين ها مي توانند در تسكين برخي بيماريها سهم داشته باشند. به همين دليل از هم اكنون رزرو وقت براي اين پارك آبي از نقاط مختلف اروپا آغاز شده است.


در سیده ،کمر ،آنتالیا، کوش آداسی، فتحیه ، آلانیا ، استانبول ، ازمیر و... لوناپارکهای بزرگ ، پارکهای آبی ، آکواریوم و پارکهای دلفین و... موجود است. برای نمونه:

آکوآپارک و پارک دلفین کمر - آنتالیا

آکوآپارک دئدئمان - بدروم

 

+     توسط M.E  |